Kargo ve Teslimat

Siparişim ne zaman yerine ulaşır?
Siparişiniz onaydan sonra 1 - 3 iş günü içinde adrese teslim edilir.. Grev, lokavt, tabii afetler, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda ve alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması,...vb) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir.

Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde, gerçekleşen işlemin güvenli sanal alışveriş olup olmadığının kontrolü yapılmaktadır, bu sebeple kredi kartından ilgili tutar bloke edilse de ilgili bankadan alışverişin güvenliği kontrol edilmektedir. Banka, kendisinde bulunan kredi kartı müşteri bilgilerinde yer alan telefon numaralarından size ulaşmaya ve verdiğiniz sipariş ile ilgili sözlü onay almaya çalışmaktadır. Bankada bulunan telefon ve adres bilgilerinizin güncel olması, banka tarafından yürütülen onay sürecin hızlanmasına yardımcı olacaktır. Bankaların Fraud servisleri (sahtecilik sorgulama servisi) tarafından yürütülen bu işlem sonucunda siparişinize onay gelmektedir. Onay aşamasında sorun yaşamamanız adına bankanızı arayarak müşteri bilgilerinizi güncellemenizi öneririz. Güvenlik sorgulamasının ardından siparişiniz onaylanarak 3 iş günü içerisinde ürünüz size ulaşmış olacak.

Gerçekleştirdiğiniz sipariş, 3D Secure kullanılarak yapılmadığı için bu sorgulama yapılmaktadır. 3D Secure sistemi, sanal ortamda %100 güvenli alışveriş yapılmasını sağlayan, kredi kartınızda kullandığınız pin numaranızdan farklı bir sanal şifre uygulamasıdır. Banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanması engellenmektedir. Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru - cevabı tanımlar. Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer. Kart sahibinin karşısına, bankası tarafından, işlem şifresini ve kişisel güvenlik mesajını soran bir ekran açılır. Kart sahibi şifresini girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.
 
Siparişimi nasıl takip edebilirim?
Siparişinizi Siparişlerim linkine tıklayarak takip edebilirsiniz. 6 gün  mesai saatleri arasında  0332 350 07 06 dan bilgi alabilirsiniz.
 
Siparişimi teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?
Siparişinizi resimli bir kimlik ve imzanızı ibraz ederek teslim alabilirsiniz. Lütfen ürününüzü teslim alırken ürün ambalajını açınız ve içeriğinin tam ve hasarsız olduğundan emin olunuz. Sağlam olmayan ambalajı teslim almayınız.Aldığınız takdirde firmamız hiç bir sorumluluk ve iade talebi kabul etmeyecektir.Kırık ve hasar görmüş ürünler için ise Kargoyu getiren arkadaşa resimli  tutanak tutturunuz..

Teslimat anında veya sonrasında herhangi bir bedel ödeyecek miyim?
Aldıgınız üründe kargo ücreti  Alıcıya aittir..! Sadece siparişinizin tam ve sağlam olduğuna emin olunuz.
 
Teslimat anında ben yoksam sipariş kime teslim edilir?
Siparişiniz teslimat adresinde bulunan kişiye, resimli kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir.
 
Teslimat anında adreste kimse bulunamazsa ne olacak?
Kargo sorumlusu size kargo şirketinin telefon numarasını içeren bir haber formu bırakacaktır. Haber formununun bırakılmasını takip eden iş günü itibariyle aynı adrese ikinci uğrama gerçekleştirilecektir. 
 
Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişiyi değiştirebilir miyim?
Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişi değiştirilememektedir.
 
Teslimatta gecikme olduğunda ne yapmalıyım?
"Siparişlerim"e tıklayıp sipariş durumunuzu kontrol ediniz. Eğer siparişinizin teslim edilmesi 1-3 iş günü dışındaysa, 6 gün  mesai saatleri arasında   0332 350 07 06dan bilgi alabilirsiniz
 
Kurulum ve servis gerektiren ürünler için ne yapmalıyım?
Siparişiniz teslim edildikten sonra lütfen bizimle irtibata geçip, ürün ambalajını açmadan servis kurulumu için talepte bulununuz. 

Servis ve kurulumlar standartlar çerçevesinde yapılmaktadır

Kurulum bedeli gerektiren ürünlerde, kurulum bedeli ve servis ücreti Feyzanesans.com'a ait değildir.
 
Dağıtım ağınız tüm Türkiye'yi kapsıyor mu?
Feyzanesans.com'dan tüm Türkiye'ye teslim edilmek üzere sipariş verebilirsiniz.
 
Yurt dışına sipariş verebilir miyim?
Şimdilik sadece Türkiye sınırları içinde teslimat yapılabilmektedir.


Siparişimi onayladıktan sonra vazgeçtim, nasıl iptal ettirebilirim?
Siparişinizin iptalinde iade prosedürleri geçerlidir.
 
Siparişimin içeriğinde değişiklik yapmak istiyorum, nasıl yapabilirim?
Sipariş onayladıktan sonra içeriğinde değişiklik yapılamamaktadır. Siparişinizi iptal edip yeni bir sipariş verebilirsiniz. Eski siparişinizin iptali için değiştirme ve iade prosedürleri geçerli olacaktır.
 
Müşteri Satış Sözleşmesi nedir?
Müşteri Satış Sözleşmesi, 4822 no'lu "Tüketicinin korunması hakkındaki kanun" gereğince müşteri haklarını tanımlamak ve korumak amacıyla hazırlanmıştır. İlgili kanun gereği internet üzerinden alışveriş yapan müşterilerin bu sözleşmeyi elektronik ortamda onaylaması gerekmektedir. İlgili kanun gereği Müşteri Satış Sözleşmesi onaylanmadan Feyzanesans.com aracılığıyla alışveriş yapılamamaktadır.

Sanal Alışverişin Güvencesi 3D SECURE Feyzanesans.com’da!

3D Secure Nedir? 
Internet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. Visa ve MasterCard'ın geliştirdiği bu "güvenli sanal alışveriş" çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır. Verified by Visa ve MasterCard SecureCode logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır.

3D Secure Neden Güvenlidir? 
3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanması engellenmektedir.

3D Secure Nasıl İşler? 
Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru - cevabı tanımlar. Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer. Kart sahibinin karşısına, bankası tarafından, işlem şifresini ve kişisel güvenlik mesajını soran bir pop-up ekran açılır. Kart sahibi şifresini girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.