Feyzan Esans Hakkımızda
Menu
Sepetim

Feyzan Esans Hakkında

Koklamak beş duyu yetisi arasında en kuvvetli hafızaya sahip olan duyudur.
Kokladığınız moleküllerdir havada uçuşan, size fısıldayan, ilginizi çeken, hafızanıza kazınan… Masalsı dünyasının ve sunduklarının yanı sıra gerçeklere dayanır kokunun hikayesi.
Doğanın bahşettiği en güzel hediyelerden biridir.
Baharın gelişi ile baş döndüren çiçeklerin kokusu insana nasıl yaşam enerjisi aşılayabilir?
İlk kez girdiğiniz bir mekan nasıl sizi yıllardır orada yaşıyormuşsunuz gibi hissettirebilir?
Bilinen gerçekleri, bilinmez maceralara dönüştüren, doğanın takipçileri ve simyacıları parfümörlerin tasarladıkları "biz"e dokunan kokuları Feyzan Esans da farklı kategorilerde deneyimlemek mümkün. 
1948 yılında dedemiz Kokucu Mustafa ile başladı güzel koku sevdamız.
İki bacaklı camekan koku çantası ile tüm türkiyeyi, şehir şehir, köy köy gezerek güzel kokular ile yüzlerde gülümsemeler bıraktı dedemiz.
Hac yolculuğu için Hz. Mevlana Türbesini ziyarete gelen hacı adayları Kokucu Mustafa dan kokusunu almadan çıkmazdı Konya dan.
Dürüst ticaretiyle sıcak gülüşüyle Konyalının ve Konya sevdalılarının sevgisini kazanan dedemiz Kokucu Mustafa, Şemş-i Tebrizi Türbesi ve Camii önünde mütevazi kişiliğiyle Şems-i Tebrizi Hz nin misafirlerini ağırladı.
2012 Yılında Mevlana caddesinde altın çarşı içinde Konya nın en geniş koku çeşitine sahip yeni yerinde hizmete başladık. Mevlana Celaleddin Rumi yi ziyarete gelen misafirlerinde uğrak noktası olmayı başardık. Feyzan Esans olarak koku ve şişe çeşitliliğini de günden güne artırarak daha iyi hizmet vermeyi, yüzlerde gülücükler bırakmayı hedefledik.

2020 yılında geniş ve ferah bir ortam sunmak için Konya Valiliği Karşısındaki yeni mağazamızda faliyete devam etmekteyiz
Feyzan Esans a uğrayıp muhteşem kokuları koklayan misafirlerimizin hizmetine www.feyzanesans.com u sunarak tüm Türkiye ye hizmet verdik.